cafe-atrium.cz

Odborný Barista

Káva z různých zemí

Přidal uživatel Filip33 · 12-06-22
Káva z celého světa

Káva je jedním z nejrozšířenějších nápojů na světě a každá země má svůj vlastní způsob, jak ji připravit. Seznamte se s nejoblíbenějšími zeměmi, z nichž pocházejí nejlepší kávová zrna

Káva z Kolumbie

Káva je oblíbený nápoj pocházející z různých částí světa. V tomto blogu se budeme zaměřovat na kávu z Kolumbie.

Kolumbie je známá pro svou kvalitní kávu. Je to díky klimatu, půdě a zkušenostem farmářů. Káva z Kolumbie má svůj vlastní specifický chuťový profil. Můžete očekávat, že bude sladká a karamelová, s tóny čokolády a ovoce.

Pokud chcete ochutnat kávu z Kolumbie, doporučujeme navštívit jednu z mnoha kaváren, které se věnují této konkrétní zemi. Najdete je v mnoha městech po celém světě.

Káva z Mexika

Káva z Mexika se obvykle podává s cukrem a kyselou smetanou. Někteří lidé se k ní přidávají i koření, jako je skořice nebo muškátový oříšek. Káva z Mexika má také svou vlastní unikátní chuť, která je dána použitím korence.

Café de olla je typická káva z Mexika, která se připravuje s použitím korence. Korenec dodává kávě unikátní chuť a vůni. Café de olla se obvykle podává s cukrem a kyselou smetanou.

Mexická káva je často velmi silná a šťavnatá. To je dáno použitím espressa. Espresso je kávový nápoj, který se připravuje z velmi jemně mletých nebo pražených kávových zrn.

Káva z Peru

Peru je země, která je známá pro svou kvalitní kávu. Káva z Peru je velmi oblíbená mezi kávovými aficionádory, protože její chuť je unikátní a nezaměnitelná. Peruánská káva je často popsána jako svěží a ovocná, s nádechem čokolády a karamelu. Někteří lidé také cítí náznak tropických plodů nebo citrusových plodů. Peruánská káva je velmi versatile a může se připravovat na mnoho různých způsobů. Je skvělá samotná nebo s mlékem, a můžete ji také použít jako součást koktejlů nebo dezertů. Pokud hledáte něco nového a zajímavého, určitě vyzkoušejte kávu z Peru.

Káva z Venezuela

Káva z Venezuela se vyznačuje svou silnou a intenzivní chutí. Je to dáno především tím, že kávovníky rostoucí v této zemi jsou velmi odolné a produkují velké množství kávy.

Venezuela je země, která se nachází v Jižní Americe a je domovem několika druhů kávovníků. Mezi nejznámější patří robusta a arabika. Robusta je o něco méně kvalitní, ale má vyšší obsah kofeinu. Arabika je naopak kvalitnější a chutnější, ale má nižší obsah kofeinu.

Venezuela je země, která má velmi teplé a suché klima, což je ideální pro pěstování kávovníků. Káva z Venezuela je také velmi aromatická a má intenzivní chuť.

cafe-atrium.cz